Labirintus: Egy kis vasgolyónak egy előre meghatározott úton kell haladnia, ami rengeteg lyukkal van tele. Csak az tudja biztonságosan átjutni a labdáján a veszélyes zónákon, aki tudja, hogyan kell a megfelelő pillanatban nagy érzékenységgel emelni vagy csökkenteni a sebességet.
Pasziánsz: A játék célja, hogy minél több darabot eltávolítsunk úgy, hogy addig ugrálunk, amíg csak egy marad a végén. Ennek során csak azokat a darabokat szabad átugrani, amelyek mögött szabad mező van.
Puzzle csomó: Csak nagy hozzáértéssel és alapos átgondolással sikerül szétszedned és újra összeraknod ezt a rejtvényt.
Elsötétült torony: Kezdetben minden játékdarabot egy toronyba építenek. A játékosok felváltva választanak ki egy lapkát, és visszateszik a torony tetejére. Minden játékosnak erős idegekkel és stabil kezekkel kell bizonyítania tudását, mert a torony minden mozdulattal ingatagabb és instabilabb lesz. A játéknak akkor van vége, amikor a torony összedől.
Fém puzzle: A cél a fém puzzle szétszedése, majd összerakása.
Színes fajátékok a természetesen színpompás örömökért
A színes fajátékok mellett számtalan érv szól, amit érdemes ismerni, mielőtt belecsöppenünk ebbe a világba. Az első és talán legfontosabb előny, hogy jóval biztonságosabbak a színes fajátékok a műanyag társaiknál: nincs benne akkumulátor, nincsenek műanyagok, nincsenek káros festékek, méreganyagok vagy lenyelhető apró kellékek. Ebből következik, hogy a fajátékok sokkal jobban bevonják a gyerekeket a játékba, hiszen nem elég megnyomni egy gombot, fel kell fedezni az adott játék sajátosságait és ki kell tapasztalni annak működését. De persze a környezetvédelmet is az előnyei közé lehet sorolni. A színes fajátékok csak és kizárólag biztonságos festékeket és olajokat tartalmaznak, így akkor sincs baj, ha a gyerkőc beveszi a szájába őket. Maximális biztonság, színpompás örömök.
Ajánlott korosztály: fa játékok gyerekeknek 8 éves kor felett
A 8 éves kor feletti korosztály számára a fa játékok már a szabadidejük hasznos eltöltésére és közös szórakozásra egyaránt alkalmasak. Ezek a játékok fejlesztik az iskolás gyermek figyelmét, memóriáját, segítik a logikai következtetések levonásában, a különböző készségek alakításában, az együttműködés megtanulásában és a társas kommunikációs lehetőségeket is gyarapíthatjuk általuk.