Papírszínház: Az én csodálatos tesóm

Papírszínház: Az én csodálatos tesóm
Papírszínház: Az én csodálatos tesóm
Raktáron
4 990 Ft
Összehasonlítás
Kedvencekhez

Mesélj papírszínházzal! Ez alkalommal egy kisfiú is csatlakozik hozzátok, aki saját barátairól és legfőképp tesójáról mesél nektek! Hallgassátok meg, milyen különleges dolgokra képes és milyen szuper dolgokat szoktak együtt csinálni!

A játék teljes élményéhez szükség van a kerethez is,

amelyet ITT! tudsz megrendelni. 

Cikkszám
51728
Ajánlott életkor
2 – 7 év
Kiknek ajánljuk még?
Intézményeknek is
A vásárlás után járó pontok: 50 Ft
Ajánlom
Nyomtat
Kérdés a termékről
Főraktár
Raktáron
Logisztikai raktárunkban
Nincs raktáron
A szállítás idő + 1 nap!
Részletek

Lawrence Schimel: Az én csodálatos tesóm

„Azt hiszem, nagyon szerencsés vagyok, mert van egy szuper jó barátom és egy csodálatos tesóm!”

Egy kisfiú büszkén mesél a testvéréről, aki rengeteg olyan dologra képes, amire mások nem: szuper jó a memóriája, iszonyat jókat tud mesélni és még a sötétben is képes olvasni!

Papírszínház-mese 5 éves kortól

A papírszínház

A mesélő szerepe ma sem más, mint évszázadokkal ezelőtt; a szórakoztatás, tanítás, közösség formálás és megtartás, gondolat-ébresztés, viták elindítása, közösségi értékek közvetítése, bizonyos szituációk feloldása, a világ megértése szimbólumok használatával, az irodalom és mítoszok irányába való nyitás.

Hagyományosan a mesélő közönségével szembe helyezkedik el, elég közel ahhoz, hogy kérdéseire válaszolni tudjon, lássa reakcióit és megszólíthassa. Ez nagyon fontos szerepet játszik abban, hogy a hallgató úgy érezze a történet az övé is és ezáltal közvetlenül érintse meg ennek üzenete. A kamishibai mesélők sem tesznek másként, mikor a képek által irányítva mesélnek.

A mai formájában ismert kamishibai azaz papírszínház az 1920-as évek végén jelent meg Japánban. Használatával a történet mesélés igazi közösségi élménnyé válhat és azok akik hallgatják, a történet részesének érezhetik magukat.

Eredetileg tanítás illusztrálásához, érdekesebbé tételéhez használták. A letisztult, egyszerű, egyértelmű képvilág segít a gyerekek figyelmét maximálisan fókuszálni. A kamishibai szövege közelít a színházi szövegek struktúrájához, kevés leíró elemet tartalmaz, ez utóbbit a képekre bízza. A rövid szöveg lehetőséget biztosít a mesélőnek, hogy szabadon egészítse azt ki, hogy hallgatóságával kapcsolatban maradjon.

A mesélő a fakeretbe (színházba) tett lapok instrukcióknak megfelelő mozgatásával tudja életre kelteni a meséket, míg a történetet a képek hátoldaláról olvassa.

Hallgatóként a mese hallgatása, átélése segíti a gyermekek lelki, szellemi fejlődését, szerepet cserélve, a mesélő bőrébe bújva pedig könnyen gyakorolhatják a történet mesélést a képek segítségével, segít, hogy közönség előtt fejezzék ki magukat, azáltal pedig, hogy egy kis faszínház mögül mesélnek, még a félénkebbeknek is segíthet legyőzni a félelmüket.


Adatok
Cikkszám
51728
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!