+36-1/462-2388 | kapcsolat@katica.hu        A megnövekedett csomagszám miatt a szállítási idő akár 2-3 munkanap is lehet!

+36-1/462-2388 | kapcsolat@katica.hu        A megnövekedett csomagszám miatt a szállítási idő akár 2-3 munkanap is lehet!

Papírszínház: A Wawel sárkánya

Papírszínház: A Wawel sárkánya
Papírszínház: A Wawel sárkánya
Raktáron
4 990 Ft
Összehasonlítás
Kedvencekhez

Mesélj papírszínházzal! Ismered a mondást, "Többet ésszel, mint erővel!"? Szerinted, ha egy sárkány legyőzéséről van szó, igaz ez? Vegyetek részt ebben a papírszínház kalandban és derítsétek ki, hogyan győz le egy egyszerű varga legény egy igazi sárkányt!

A játék teljes élményéhez szükség van a kerethez is,

amelyet ITT! tudsz megrendelni. 

Cikkszám
52462
Ajánlott életkor
2 – 7 év
Kiknek ajánljuk még?
Intézményeknek is
A vásárlás után járó pontok: 50 Ft
Ajánlom
Nyomtat
Kérdés a termékről
Főraktár
Raktáron
Logisztikai raktárunkban
Nincs raktáron
A szállítás idő + 1 nap!
Részletek

Magdalena Zarębska: A Wawel sárkánya

A lengyel népi hagyományból ismert szörny története. A legenda szerint a sárkány a Wawel-hegy egyik barlangjában húzódott meg, onnan indult éjszakai portyáira, hogy a környék lakóinak az életét megkeserítse. Az uralkodó, Krak király, először az ország legderekabb vitézeit bízza meg, hogy végezzenek a fenevaddal, de ők egytől egyig kudarcot vallanak. Végül egy leleményes vargalegény, Szkuba menti meg az embereket, aki egy bárány bőrébe ként és szurkot rejt, amit a mohó sárkány azonnal felfal. A szörny ettől olyan szomjas lesz, hogy a Visztula vizéből próbálja oltani a szomját, de végül addig iszik, amíg szétrobban. Szkuba természetesen elnyeri a királylány kezét.

A papírszínház

A mesélő szerepe ma sem más, mint évszázadokkal ezelőtt; a szórakoztatás, tanítás, közösség formálás és megtartás, gondolat-ébresztés, viták elindítása, közösségi értékek közvetítése, bizonyos szituációk feloldása, a világ megértése szimbólumok használatával, az irodalom és mítoszok irányába való nyitás.

Hagyományosan a mesélő közönségével szembe helyezkedik el, elég közel ahhoz, hogy kérdéseire válaszolni tudjon, lássa reakcióit és megszólíthassa. Ez nagyon fontos szerepet játszik abban, hogy a hallgató úgy érezze a történet az övé is és ezáltal közvetlenül érintse meg ennek üzenete. A kamishibai mesélők sem tesznek másként, mikor a képek által irányítva mesélnek.

A mai formájában ismert kamishibai azaz papírszínház az 1920-as évek végén jelent meg Japánban. Használatával a történet mesélés igazi közösségi élménnyé válhat és azok akik hallgatják, a történet részesének érezhetik magukat.

Eredetileg tanítás illusztrálásához, érdekesebbé tételéhez használták. A letisztult, egyszerű, egyértelmű képvilág segít a gyerekek figyelmét maximálisan fókuszálni. A kamishibai szövege közelít a színházi szövegek struktúrájához, kevés leíró elemet tartalmaz, ez utóbbit a képekre bízza. A rövid szöveg lehetőséget biztosít a mesélőnek, hogy szabadon egészítse azt ki, hogy hallgatóságával kapcsolatban maradjon.

A mesélő a fakeretbe (színházba) tett lapok instrukcióknak megfelelő mozgatásával tudja életre kelteni a meséket, míg a történetet a képek hátoldaláról olvassa.

Hallgatóként a mese hallgatása, átélése segíti a gyermekek lelki, szellemi fejlődését, szerepet cserélve, a mesélő bőrébe bújva pedig könnyen gyakorolhatják a történet mesélést a képek segítségével, segít, hogy közönség előtt fejezzék ki magukat, azáltal pedig, hogy egy kis faszínház mögül mesélnek, még a félénkebbeknek is segíthet legyőzni a félelmüket.


Adatok
Cikkszám
52462
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!