Ha 10 szem széles munkát akarunk készíteni, akkor 11 sor cérnára van szükség. A hosszanti szálakon keresztbe fogunk dolgozni.
Magunk elé tesszük a lécet úgy, hogy a szálak merőlegesen helyezkedjenek el testünkhöz képest. A léc szélétől kb. 5 cm-re kezdjük a munkát, hogy maradjon helyünk az eldolgozásra. A bal oldali első szálra rákötjük a tűbe fűzött kb. 1 m-es cérnát. (Dupla szállal dolgozunk!)
Felfűzzük rá az első sor gyöngyeit, átvezetjük az összes szál alatt és a gyöngyöket egyesével beigazítjuk a hosszanti szálak közé. Amikor ez sikerült, a munka felső oldalán az összes gyöngyön át visszaöltünk a baloldalra. Így haladunk minden sorral. Kezdetben ne válasszunk bonyolult mintát, mert elég a szövés technikájára ügyelni.
Később lehet a keresztszemes könyvek mintáival is próbálkozni. A befejezés többféle lehet:
1. Egyenes záródás esetén a szálakat leakasztjuk, majd összecsomózzuk. (Esetleg makramé csomózással is díszíthetjük.)
2. Ék alakú befejezés: a szélső szálakat megkerülve 1-1 gyöngyöt elhagyunk. A munka szélessége így egy sorban 2 szemmel szűkül. Addig folytatjuk, amíg 2 vagy 3 szem marad. Fonással, csomóval, kapocs felerősítésével fejezzük be a darabot. Hogy mindkét vége egyforma legyen, az elején egyenesen kezdett részbe új szálat fűzünk, és megismételjük a fogyasztást.
3. Ha ruhára akarjuk feldolgozni a szövést, a hosszanti szálakkal azt is megtehetjük.
Ha hosszú a szövésünk, az oldalát is rögzítsük néhány helyen. Ezt a szövőlécet használhatjuk úgy is, hogy körben vezetjük rajta a szálakat. Így hosszabb szövést tudunk készíteni.
Dobozméret:24x14x6cm